zadzwoń

Darmowa wysyłka

na terenie kraju

zadzwoń

Sklep Warszawa

(22) 723 90 93

zadzwoń

Sklep Otwock

(22) 779 21 60

zadzwoń

14 dni na zwrot

nietrafionych zakupów

Najlepsze spacerówki do biegania w 2021 - Dzidzius.com

Spacerówka do biegania

Kto powiedział, że po narodzinach potomka należy bezwzględnie zrezygnować ze sportowych pasji? Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z niemowlakiem lub przedszkolakiem umożliwiają specjalnie zaprojektowane wózki biegowe. Szczególną uwagą cieszy się zwłaszcza trójkołowa spacerówka do biegania, dzięki której aktywny rodzic będzie mógł nie tylko spacerować, ale również uprawiać jogging, wędrować po górach czy jeździć na rolkach. Jaki powinien być idealny wózek do biegania?

spacerówka do biegania

Spacerówka do biegania – jaka powinna być?

Modeli wózków dziecięcych przeznaczonych dla aktywnych rodziców jest dziś na rynku dość dużo, jednak zakup wózka do biegania nie powinien być pochopny. Na co zwrócić uwagę, by wózek dla dziecka do biegania był też idealny dla aktywnych rodziców?

  • Wybierając wózek do biegania warto szczególną uwagę zwrócić na rodzaj kół oraz ich amortyzację. Koła powinny być duże i wytrzymałe, a ich dobra amortyzacja to podstawa, jeśli rodzic stawia na aktywność fizyczną z wózkiem. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wtedy, gdy planujemy sport w warunkach pozamiejskich – nierówna nawierzchnia nie będzie komfortowa dla dziecka, jeśli wózek nie będzie doskonale amortyzować wszelkiego rodzaju wstrząsów, które przy dużej prędkości są mocniej odczuwalne.
  • Ważny jest również dobrej jakości hamulec, bez którego nie może obejść się żadna dobra spacerówka do biegania. Przydatny jest zwłaszcza hamulec ręczny, który znacznie szybciej unieruchomi wózek, gdy będzie to potrzebne.
  • Wybierając wózek dziecięcy do biegania warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości uchwytu wózka dziecięcego oraz dodatkową linkę, którą przypina się do dłoni (dzięki lince na nadgarstku wózek przypadkiem nie „ucieknie”).
  • Nie bez znaczenia jest także niewielka waga i szybkość składania stelaża, co istotne będzie zwłaszcza, gdy często jeździmy samochodem (np. dojeżdżamy do parku, lasu czy w góry).
  • Wózki biegowe powinny mieć oczywiście również wygodne i stabilne siedzisko, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, a także praktyczny daszek chroniący przed słońcem i wiatrem. Przydatna będzie również moskitiera i folia przeciwdeszczowa.

 

wózek do biegania

 

Wózek trójkołowy do biegania – dla aktywnych rodziców

Większość dostępnych na rynku modeli wózków do biegania to wózki trójkołowe, których przednie koło jest skrętne, jednak posiada również możliwość blokady do jazdy na wprost. Skrętne koło sprawdzi się podczas zwykłych spacerów, jednak w trakcie aktywności fizycznej zaleca się jego blokadę, ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Bieganie ze skrętnym kołem jest nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niebezpieczne, dlatego ważny jest stabilny i wytrzymały mechanizm blokujący przednie koło. Popularnością wśród aktywnych rodziców cieszy się zwłaszcza spacerówka Baby Jogger (zarówno Baby Jogger City Mini, jak i Baby Jogger City Elite), czyli wózek dziecięcy doskonały zarówno do miasta, jak i do aktywności fizycznej poza miastem. Wózek Baby Jogger wybierany jest również ze względu na możliwość dopasowania dedykowanej gondoli, dzięki czemu jeden model posłuży dziecku na dłużej.

Wózek do biegania z gondolą, czyli od kiedy zacząć bieganie z dzieckiem?

W sprzedaży dostępna jest niejedna spacerówka do biegania, co potwierdza opinię, że wózek dla aktywnych rodziców to zwykle wózek spacerowy do biegania. Jeśli pediatra nie ma nic przeciwko, lekką aktywność sportową z maluszkiem wielu rodziców zaczyna już wcześniej – zanim dziecko zacznie siadać stabilnie. Warto oczywiście postawić tu na teren o stabilnej nawierzchni, a także na dobrej jakości wózek do biegania z gondolą. Dla aktywnych rodziców przeznaczona jest np. Gondola Baby Jogger Deluxe, która jest kompatybilna z wózkami Baby Jogger City Mini Single, City Mini GT, City Mini 4W, Baby Jogger City Elite, City Versa, Summit X3 i City Premier. To rozwiązanie bardzo uniwersalne – nawet jeśli rodzic nie planuje biegania z niesiedzącym maluszkiem, warto postawić na wózek do biegania z gondolą i przez pierwsze miesiące życia dziecka używać go wyłącznie do spacerów, a potem stopniowo przyzwyczajać dziecko do joggingu lub innego typu aktywności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl