zadzwoń

Darmowa wysyłka

na terenie kraju

zadzwoń

Sklep Warszawa

(22) 723 90 93

zadzwoń

Sklep Otwock

(22) 779 21 60

zadzwoń

14 dni na zwrot

nietrafionych zakupów

Cena

    od 1000 do 5000

Należący do I grupy fotelików dziecięcych fotelik samochodowy 9-18 kg przeznaczony jest dla dzieci od 9 miesiąca życia do wieku około 4 lat. Jest to czas, gdy budowa anatomiczna dziecka zmienia się bardzo intensywnie, dlatego warto znaleźć fotelik, który perfekcyjnie rośnie wraz z dzieckiem.

Fotelik samochodowy 9-18 kg – dla małego podróżnika

Fotelik samochodowy 9-18 kg należy do I grupy fotelików samochodowych i przeznaczony jest dla dzieci od 9 miesiąca życia do około 4 roku życia. Ze względu na dużą rozpiętość wiekową większość modeli tego typu fotelików samochodowych dla dzieci posiada w zestawie specjalną wkładkę redukującą, która przeznaczona jest dla młodszych dzieci. Istotna jest również regulacja wysokości pasów bezpieczeństwa oraz zagłówka – nowoczesne modele fotelików dla dzieci umożliwiają regulację pasa i zagłówka jednocześnie. Wybierając fotelik samochodowy 9-18 kg warto zapoznać się z jego oceną w testach bezpieczeństwa (np. test ADAC), a także sprawdzić, na czym polega jego ochrona boczna, tzn. jak fotelik samochodowy amortyzuje siłę uderzenia w przypadku kolizji bocznej.

Fotelik samochodowy dla dziecka - bezpieczeństwo

Najbezpieczniejszą pozycją dla dziecka podczas jazdy samochodem jest pozycja tyłem do kierunku jazdy. Na szczególną uwagę zasługują więc foteliki samochodowe RWF, czyli te foteliki samochodowe 9-18 kg, które montowane są w samochodzie tyłem do kierunku jazdy. Do ukończenia 15 miesiąca życia dziecko ma obowiązek jechać tyłem do kierunku jazdy, jednak warto wybrać taki fotelik 9-18 kg, który umożliwia przewożenie dziecka tyłem znacznie dłużej. Jadące tyłem dziecko również może podziwiać widoki za oknem, a jest znacznie mniej narażone na urazy kręgosłupa w przypadku ewentualnej kolizji. Niemal każdy fotelik samochodowy 9-18 kg wyposażony dziś jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które zapobiegają przesuwaniu się dziecka wewnątrz fotelika, a w trakcie kolizji chronią również biodra dziecka przed urazem.

Foteliki dziecięce – Warszawa

Zapraszamy do sklepu Dzidziuś w Warszawie, gdzie posiadamy szeroką ofertę fotelików dziecięcych przeznaczonych dla wszystkich kategorii wiekowych. Stawiamy na renomowanych producentów i najlepszą jakość, dlatego każdy nasz fotelik samochodowy 9-18 kg został starannie wyselekcjonowany i sprawdzony. Nasza kadra chętnie doradzi w wyborze fotelika samochodowego, a także zaprezentuje wszystkie jego możliwości. W ofercie posiadamy zarówno foteliki samochodowe 9-18 kg montowane za pomocą systemu ISOFIX, jak i modele, które montowane są w samochodzie za pomocą pasów bezpieczeństwa.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl