zadzwoń

Darmowa wysyłka

kurierska gratis

zadzwoń

Sklep Warszawa

(22) 723 90 93

zadzwoń

Sklep Otwock

(22) 779 21 60

zadzwoń

14 dni na zwrot

nietrafionych zakupów

Nowość

Promocja

Producenci

Fotelik samochodowy z funkcją spania

Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży to podstawa, dlatego przewożenie dzieci w samochodzie regulują odpowiednie przepisy. Fotelik samochodowy będzie służyć dziecku bardzo długo, dlatego ważne, by był nie tylko maksymalnie bezpieczny w przypadku kolizji, ale również komfortowy i niezawodny w każdych warunkach. Długie podróże często kończą się drzemką. Niektóre dzieci ponadto już chwilę po wejściu do samochodu zasypiają, nawet gdy wybieramy się na 15 minutową przejażdżkę. Fotelik samochodowy z funkcją spania to zatem opcja, którą szczególnie warto rozważyć.

Dlaczego fotelik z funkcją spania?

Spanie w foteliku z grupy wagowej 0-13 kg nie jest utrudnione, ponieważ dziecko znajduje się wówczas naturalnie w pozycji półleżącej. Foteliki samochodowe tego typu są zaprojektowane z myślą o małym kręgosłupie, a pozycja półleżąca tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsza. Funkcja spania na płasko również możliwa jest w niektórych modelach z tej grupy, jednak zaleca się jej ustawienie nie w trakcie jazdy, a na postojach, ponieważ spanie w samochodzie na płasko nie jest bezpieczne dla kręgosłupa dziecka w trakcie kolizji, w przeciwieństwie do spania w pozycji półleżącej. Fotelik samochodowy z funkcją spania dla starszych dzieci w grupie wagowej 9-18 kg posiada możliwość odchylenia oparcia do tyłu, przez co dziecko znajduje się w wygodnej pozycji półleżącej, a nie siedzącej. To bardzo ważne, ponieważ wówczas głowa dziecka nie opada w dół, tylko znajduje się w wygodnej pozycji. W przypadku niektórych fotelików samochodowych dla jeszcze starszych dzieci (do 36 kg) odchylenie oparcia fotelika również jest możliwe, jednak pod niewielkim kątem, ponieważ wówczas dziecko zapięte jest już za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa, a pozycja półleżąca mogłaby sprawić, że dziecko wsunie się pod nie w czasie kolizji.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupując fotelik samochodowy z funkcją spania warto sprawdzić zalecenia producenta. Nie wszystkie foteliki z funkcją spania mogą być rozkładane do pozycji do spania w trakcie jazdy. Niektórzy producenci umożliwiają tego typu rozwiązanie w swoich modelach, jednak z zastrzeżeniem, że oparcie można rozkładać wyłącznie w trakcie postoju. Tego typu fotelik samochodowy również jest jednak praktyczny - sprawdzi się bez wątpienia np. podczas długich wyjazdów, gdzie w czasie postoju dziecko będzie mogło się wygodnie zdrzemnąć.

Foteliki samochodowe z funkcją spania – Warszawa

Zapraszamy do naszego sklepu w Warszawie, gdzie można obejrzeć prawie każdy fotelik samochodowy z funkcją spania, który posiadamy w ofercie, a także sprawdzić, jak montuje się go w samochodzie i w jaki sposób odchylane jest oparcie. Na miejscu chętnie doradzimy ponadto w wyborze najlepszego fotelika samochodowego, który gwarantuje bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie także w trakcie spania.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl