zadzwoń

Darmowa wysyłka

kurierska gratis

zadzwoń

Sklep Warszawa

(22) 723 90 93

zadzwoń

Sklep Otwock

(22) 779 21 60

zadzwoń

14 dni na zwrot

nietrafionych zakupów

Producenci

Fotelik samochodowy 0-18 kg

Fotelik samochodowy 0-18 kg to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na przewożenie w samochodzie dziecka od narodzin do wieku około 4 lat. Najczęściej są to foteliki samochodowe montowane tyłem i przodem do kierunku jazdy, z kilkustopniową regulacją pochylenia oparcia, co zwiększa komfort podróży.

Fotelik samochodowy 0-18 kg – łączy dwie grupy wagowe fotelików

Fotelik samochodowy 0-18 kg pozwala przewozić w samochodzie zarówno noworodki, jak i dzieci starsze – do około 4 roku życia. Dla niemowląt jest tu zwykle w zestawie specjalna wkładka, która pomaga dostosować wymiar fotelika do wymiarów maluszka. To fotelik samochodowy z grupy łączonej, czyli ekonomiczne połączenie fotelika dla noworodka (0-13kg) z fotelikiem dla dziecka (9-18 kg). Tego typu fotelik dla dziecka wyglądem przypomina już prawdziwy fotel (nie kołyskę jak typowy fotelik dla noworodka) i można w nim przewozić dziecko zarówno w pozycji półleżącej, jak i w pozycji siedzącej. Jest to opcja szczególnie przydatna dla starszych dzieci, które podczas jazdy są już bardziej aktywne i chcą podziwiać widoki za oknem czy się bawić.

Fotelik samochodowy – bezpieczeństwo i montaż

Fotelik dla dziecka z grupy wagowej 0-18kg może być zwykle montowany zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Zaleca się jednak, by foteliki samochodowe 0-18 kg montować tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak to możliwe, ponieważ jest to statystycznie najbezpieczniejsza pozycja dla dziecka w czasie ewentualnej kolizji. Podczas wypadku siły działające na dziecko znajdujące się tyłem do kierunku jazdy są mniejsze i rozkładają się „bezpieczniej”, co pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko poważnych uszkodzeń ciała. W grupie tej znajdziemy również fotelik obrotowy, który można ustawić w czasie postoju pod dowolnym kątem (np. przodem do drzwi), co ułatwia wkładanie dziecka do fotelika i zapinanie mu pasów.


Fotelik samochodowy 0-18 kg montuje się, zależnie od modelu, za pomocą pasów samochodowych lub za pomocą bezpiecznego i wygodnego systemu ISOFIX, przy którym nie ma możliwości nieprawidłowego wpięcia fotelika. O bezpieczeństwo dziecka dbają tu 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Szczególnie polecane są właśnie 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które dodatkowo zabezpieczają biodra dziecka przed urazem. Wybierając fotelik dla dzieci o wadze 0-18 kg warto zwrócić ponadto uwagę na ocenę, jaką otrzymał on w testach bezpieczeństwa, na dodatkowe certyfikaty (np. zgodność z normą i-Size), a także na dodatkowe zabezpieczenia, które zastosował producent (np. system ochrony bocznej).

Dziecięce foteliki samochodowe – Warszawa

W ofercie sklepu Dzidziuś znajdują się wyłącznie foteliki samochodowe znanych i cenionych marek. Oferujemy modele, które otrzymały najwyższe oceny w testach zderzeniowych, a ponadto cieszą się nienaganną opinią wśród rodziców. Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie pomożemy dobrać najlepszy fotelik samochodowy 0-18 kg, a także pokażemy, jak prawidłowo należy go zamocować w samochodzie.

Baby Safe  Rhodesian Baby Safe Rhodesian
Producent: BABY SAFE
999,00 zł
szt.
  • nowość
Joie I- SPIN SAFE Joie I- SPIN SAFE
Producent: JOIE
1 499,00 zł
szt.
  • nowość
Joie I-Quest Signature Siedzisko Joie I-Quest Signature Siedzisko
Producent: JOIE
1 049,00 zł
szt.
  • nowość
Joie SPIN SAFE ISOFIX Joie SPIN SAFE ISOFIX
Producent: JOIE
1 199,00 zł
szt.
  • nowość
Maxi Cosi Mica Maxi Cosi Mica
Producent: Maxi Cosi
1 950,00 zł
szt.
  • nowość
Avionaut AeroFIX RWF + Baza IQ Avionaut AeroFIX RWF + Baza IQ
Producent: Avionaut
1 649,00 zł
szt.
Baby Safe Alaskan Baby Safe Alaskan
Producent: BABY SAFE
1 099,00 zł
szt.
Baby Safe Schnauzer Baby Safe Schnauzer
Producent: BABY SAFE
979,00 zł
szt.
Joie i-Spin 360 Joie i-Spin 360
Producent: JOIE
1 419,00 zł
szt.
JOIE Spin 360 JOIE Spin 360
Producent: JOIE
999,00 zł
szt.
Joie Spin 360 GT Joie Spin 360 GT
Producent: JOIE
1 199,00 zł
szt.
Maxi Cosi AxissFix Air Maxi Cosi AxissFix Air
Producent: Maxi Cosi
2 499,00 zł
szt.
Maxi Cosi MiloFix Maxi Cosi MiloFix
Producent: Maxi Cosi
1 049,00 zł
szt.
Maxi Cosi Opal Maxi Cosi Opal
Producent: Maxi Cosi
849,00 zł
szt.
Nuna REBL Plus Nuna REBL Plus
Producent: Nuna
1 999,00 zł
szt.
Recaro ZERO 1 I-SIZE Recaro ZERO 1 I-SIZE
Producent: Recaro
2 089,00 zł
szt.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl