zadzwoń

Darmowa wysyłka

na terenie kraju

zadzwoń

Sklep Warszawa

(22) 723 90 93

zadzwoń

Sklep Otwock

(22) 779 21 60

zadzwoń

14 dni na zwrot

nietrafionych zakupów

KneeGuardKids3 Podnóżek do fotelików

Ocena: 5
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Kod produktu: B460-794F4
Cena: 275,00 zł 275.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: KneeGuard Kids

Czy Twoje dziecko podróżuje wygodnie?

Jak Twoje dziecko zachowuje się w samochodzie, gdy siedzi w foteliku przodem do kierunku jazdy? Czy widzisz, że już po kilkunastu minutach zaczyna się wiercić, zdejmować obuwie, podciągać lub krzyżować nogi? Bardzo możliwe, że tak jak większość dzieci kopie w przedni fotel albo zapiera się o niego butami. A może bywa marudne, uskarża się na bolesność nóg lub pleców? Sygnalizuje cierpnięcie albo drętwienie kończyn? Jako rodzic prawdopodobnie dostrzegasz takie symptomy.  Domyślasz się, dlaczego dzieci zachowują się w trakcie jazdy w taki sposób? Co sprawia, że nie siedzą stabilnie przez całą drogę? Najczęściej próbują w ten sposób zwrócić Twoją uwagę na dyskomfort jaki odczuwają. 

Czy siedzi w foteliku prawidłowo?

Dla rodziców, którzy sami nie podróżowali w fotelikach samochodowych, wyjaśnienie źródła problemów jest zaskakujące. Dzieci do około 9 roku życia są zbyt małe, aby samodzielnie oprzeć stopy na podłodze pojazdu. Zwisające luźno nogi, opierające się o krawędzie fotelika lub siedziska, narażone są na nieustanny ucisk, który jest przyczyną zaburzeń  krążenia krwi i limfy. W konsekwencji prowadzi to do mrowienia i cierpnięcia nóg. Wywołane ciężarem własnym i siłą grawitacji obciążenie kończyn objawia się nieprzyjemną tkliwością w kolanach i mięśniach. W takiej sytuacji dziecku w foteliku jest po prostu niewygodnie. Instynktownie szuka ono okazji do poprawy niekomfortowej pozycji w aucie. Niestety obniża w ten sposób parametry swojego bezpieczeństwa w razie nawet drobnej stłuczki. Pamiętaj, że fotelik samochodowy skutecznie ochroni Twoje dziecko, ale tylko wtedy, gdy utrzyma ono prawidłową pozycję siedzącą w czasie jazdy. 

KneeGuardKids3

PODNÓŻEK DO FOTELIKÓW SAMOCHODOWYCH

Odkryj podnóżek do fotelików samochodowych KneeGuardKids3, który w innowacyjny sposób wspiera nogi i kolana małych pasażerów. Podnóżek zapewnia dziecięcym stopom pewny punkt podparcia od 2 do 9 roku życia. Skutecznie redukuje napięcie mięśni kończyn dolnych oraz odciąża stawy, zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży. Jest niezastąpiony przy codziennym poruszaniu się z dzieckiem po mieście, gdy często stoimy w korkach. Podnóżek pomaga utrzymać prawidłową i bezpieczną pozycję ciała w trakcie jazdy, a dzieci go wprost uwielbiają. Dzięki niemu wreszcie podróżują wygodnie i radośnie jak dorośli, którzy dosięgają nogami do podłogi. KneeGuardKids zapewnia dzieciom komfort podróży jakiego nigdy wcześniej nie znały. Powiedz STOP zwisającym nogom w aucie!

  • zapewnij Twojemu dziecku wygodne, bezpieczne i stabilne podparcie pod nogami
  • ochroń go przed konsekwencjami nieprawidłowej pozycji w foteliku w razie kolizji 
  • zapobiegaj problemom z krążeniem krwi i drętwieniem w kończynach
  • błyskawicznie i z łatwością dopasuj podnóżek do wzrostu Twojego dziecka 
  • poczuj różnicę w jakości podróżowania bez kopania w przedni fotel
  • używaj go zawsze, bo zadowolone dziecko nie odwraca Twojej uwagi od sytuacji na drodze

 

Kiedy potrzebny jest podnóżek KneeGuardKids3?

Twoje dziecko siedzi bezpiecznie zapięte w foteliku samochodowym. Jednak już po chwili pod kolanami i łydkami zaczyna odczuwać mocny ucisk. Drętwiejące pod wpływem siły grawitacji nogi wywołują u dziecka nieprzyjemne, bolesne doznania. Stres związany z odczuwanym dyskomfortem narasta i wówczas dziecko próbuje temu podświadomie zaradzić, przyjmując pozycje, które bywają niebezpieczne w sytuacji gwałtownego hamowania lub zderzenia.

Niewygodnie zwisające nogi

Ta pozycja jest wyjątkowo niekorzystna dla zdrowia Twojego dziecka. Nieustanny ucisk na kończyny, spowodowany ciężarem własnym oraz grawitacją, wywołuje problemy z krążeniem krwi, drętwienie i ból nóg. Dzieci często kopią w oparcie przedniego fotela, aby zmniejszyć napięcie mięśni. Co gorsze, szukając relaksu dla kończyn, zapierają je o różne elementy wnętrza, czym narażają się na bardzo poważne obrażenia w razie wypadku. Bardzo łatwo jest przeoczyć lub niewłaściwie zinterpretować sygnały wysyłane przez dziecko świadczące o dyskomforcie w foteliku samochodowym. Dla dobra dziecka nie bagatelizuj ich. Fizjologicznie prawidłowa pozycja siedząca, to taka w której nogi mają oparcie.

Komfortowo wsparte nogi

Podnóżek KneeGuardKids3 to idealne uzupełnienie fotelika samochodowego, które można indywidualnie dopasować do długości nóg dziecka. Podnóżek optymalnie wspiera nóżki dzieci już od 2 roku życia aż do 9 lat - rośnie razem z nimi. Pasuje do prawie każdego fotelika dziecięcego ustawionego przodem do kierunku jazdy. Dziecko mając pod stopami stabilny punkt podparcia, samo decyduje, kiedy zmieni kąt ułożenia nóg. Co najważniejsze, znacznie dłużej zachowa bezpieczną pozycję w foteliku samochodowym, bo trzymając nogi na podnóżku niweluje źródło dyskomfortu. Tkliwość w udach, kolanach, łydkach, stopach oraz w kręgosłupie znika raz na zawsze!

Łatwa i szybka instalacja podnóżka KneeGuardKids3

Dla dzieci do 3 lat

Najpierw zamocuj płytę montażową, a następnie podest na stopy. U małych dzieci siedzących w foteliku stopy ustawione są pod kątem ok. 40 stopni, dlatego zaleca się dostosowanie odpowiedniego położenia podnóżka poprzez użycie przełącznika kąta nachylenia. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji, z łatwością dopasujesz ustawienie podnóżka do indywidualnych potrzeb dziecka.

Dla dzieci od 4 lat

Najpierw zamocuj podest na stopy, a następnie płytę montażową. U starszych dzieci stopy zwykle ustawione są w poziomie i takie położenie będzie dla nich najwygodniejsze. Wraz ze wzrostem dziecka należy stopniowo obniżać położenie podestu, dopasowując go do długości nóg dziecka. Podnóżek posiada bardzo duży zakres regulacji wysokości, który wynosi aż 38 cm, co 0,7 cm.

Do każdego samochodu

Podnóżek KneeGuardKids3 można stabilnie zamocować między fotelikiem samochodowym a siedzeniem pojazdu wyposażonego w system ISOFIX, jak również bez niego. Podnóżek można zamontować w każdym samochodzie, o ile przestrzeń za przednim fotelem wynosi minimum 22 cm. Podnóżek nie może być używany z fotelikami lub bazami z podpórką.

 

Specyfikacja

Wymiary:

  • płyta mocująca: 36 x 13,3 x 3,5 cm
  • podest: 36,7 x 21,5 x 28,3 cm
  • regulator wysokości: 7,4 x 7,4 x 28,3 cm
  • regulator wysokości: 7,4 x 8 x 28,7 cm

Waga: 1,2 kg

Materiały: ABS, PP, PC

Kolor: Szary

KneeGuardKids3 Podnóżek do fotelików opinie

13 października 2021

Nie spodziewałem się, że tak poprawia komfort jazdy dziecka

19 listopada 2021

Świetne rozwiązanie a przede wszystkim uniwersalne

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl